آخرین اخبار : 

هزینه ارتودنسی نامرئی


ارتودنسی نامرئی چیست ؟
ارتودنسی نامرئی (Invisalign-Orthodontist) نوعی از درمان ارتودنسی است که در آن براکت های ارتودنسی از مواد پلاستیک شفاف و سخت برای ردیف کردن دندان‌ ساخته شده است که این روش در بیماران مختلف ، به شیوه های متفاوتی انجام می شود . ارتودنسی نامرئی یا بریس اینویزیلاین هم در کودکان و هم در بزرگسالان کاربرد دارد که برای گرفتن نتیجه بهتر از درمان باید روزانه حداقل 22 تا 23 ساعت مورد استفاده قرار بگیرد. بیمار با پذیرش هزینه این نوع از درمان ارتودنسی ، می تواند به راحتی دستگاه ارتودنسی را در زمان غذا خوردن ، نوشیدن ، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان از دهان خود خارج نماید و بعد از تمام شدن کار خود دوباره آن را به محل خود بازگرداند. ارتودنسی نامرئی برای بیمارانی کاربرد دارد که تمام دندان های دائمی آن ها به صورت کامل رشد کرده باشد.

ارتودنسی نامرئی
هزینه ارتودنسی نامرئی
در حالت کلی هزینه تمام شده ارتودنسی نامرئی بیشتر از سایر ارتودنسی ها می باشد که البته ذکر این نکته مهم است که هزینه درمان ارتودنسی برای هر بیمار بسته به طول درمان او و پیچیدگی هایی که برای او وجود دارد ، متفاوت می باشد. تنها بعد از انجام معاینات توسط ارتودنتیست متخصص است که هزینه نهایی ارتودنسی نامرئیمشخص می شود. یکی از دلایل بالا بودن هزینه درمانی ارتودنسی نامرئی این است که براکت های این نوع از ارتودنسی در ایران ساخته نمی شود.
ارتودنسی نامرئی مناسب کسانی است که با توجه به نیازی که به مرتب شدن دندان های خود دارند ، اگر هزینه ارتودنسی نامرئی را می پذیرند می توانند در طول درمان راحت لبخند بزنند بدون اینکه نگران دیده شدن دستگاه ارتودنسی در دهان خود باشند. چرا که بعضی از بیماران دوست ندارند که براکت ها و سیم های ارتودنسی در دهان آن ها دیده شود. در ارتودنسی نامرئی رنگ بریس ها در دهان بیمار کاملا نامرئی بوده و به آسانی دیده نخواد شد . علی رغم این مساله که این تکنیک می تواند در مواردی دارای معایبی باشد ولی برای افرادی که زیبایی برایشان از اولویت زیادی برخوردار است ، بسیار مناسب می باشد